KBG, list učenika OŠ "Retfala", Osijek, šk. god. 2019./2020.

Održana Večer matematike – ZABAVNIJE JE S RODITELJIMA

Objavljeno: 9. prosinca 2017.

Širom Hrvatske, pa i u našoj školi, održana je 7. prosinca 2017. tradicionalna Večer matematike. Mnogi su učenici zajedno s roditeljima, bakama, djedovima, sestrama i braćom došli u školu rješavati matematičke zadatke, teške i lagane.

Kako bi djeci i roditeljima bilo što zabavnije, naše učiteljice i učitelj Matematike pripremile su zabavne i edukativne zadatke te igre, primjerice Bingo razlomaka, Tangrami, programiranje Micro Bit-a, Tko će prije itd. Tijekom rješavanja zadataka učenici su se zasladili bombonima, a na kraju Večeri dobili su zahvalnice za sudjelovanje.

Nakon višegodišnjeg održavanja Večeri matematike u našoj školi možemo reći da su učenici i dalje zainteresirani za matematiku. Učitelji su zadovoljni brojem učenika koji se svake godine odazove i dođe družiti zajedno s roditeljima, učiteljima i prijateljima te igrati matematičke igre pomoću koji mogu naučiti nešto novo.

Napisala: Katarina Galinec, 6.d

večer matematike - web2

večer matematike - web3

About the author /