KBG, list učenika OŠ "Retfala", Osijek, šk. god. 2019./2020.

Kreativna radionica u Tvrđi BAŠ SMO SE ZASLADILI

Zajedno s učenicima OŠ Svete  Ane iz Osijeka, OŠ Antunovac iz Antunovca te OŠ Vladimira Nazora iz Čepina, trinaest učenika šestih razreda OŠ „Retfala“  sudjelovalo je u radionici Pustolovna Tvrđa – potraga za blagom, održanoj u Tvrđi 13. svibnja 2016.

Na početku radionice imali smo predavanje o znamenitostima Tvrđe, a nakon toga potragu za blagom. Rješavali smo i križaljku u kojoj je rješenje bilo Knedl sat. Iako su svi bili jako dobri, naša škola je pobijedila i dobili smo blago (darove), a na povratku smo bili počašćeni knedlama u Slasti na Trgu slobode. Voditelji i kreatori radionice bili su Iva Mudrinić, Sara Počuča i Hrvoje Pavić (inače i učitelj u našoj školi),  magistri edukacije povijesti.

Svi su se šestaši jako veselili odlasku na radionicu te nas ni jaka kiša je nije omela da odemo  na potragu za blagom. Na povratku kući učiteljica Maja Holoker, naša voditeljica, sve nas je počastila sladoledom iz Petra Pana i svi smo se sretni i ponosni vratili svojim kućama.

Napisala: Dora Vuković, 6.b

About the author /